Povídání za rok 2018

31. 12. 2018 2018, Výběry fotek, Oblíbené

Rok 2018 byl přesně důkazem toho, že jsem před lety správně opustil koncept ročního Best of a přešel spíš na takové osobní zhodnocení daného roku. Proč? Protože při pohledu na můj foto rok 2018 docházím k tomu, že byl úplně jiný, než všechny předchozí. A že mě neskutečně bavil.

Těch 12 měsíců jsme doma prožili diametrálně jinak, než libovolné předchozí. Jak říkají fráze: obrátil se nám život na ruby. K nám čtyřem – mně, Dejně, Babsince a Eterce – totiž přibyli další 2. Nejdříve nás neopustila malá Hygge Dai Muratori a počet holek v naší domácnosti se nebezpečně zvýšil na 4, o nějaký ten pátek později jsme se potom rozšířili znovu, když poměr holky:kluci mi pomohl trošku srovnat malý Vojta.

Co to znamenalo pro moje focení? Hlavně to, že mi Dejna neskutečně pomohla překonat moji celkovou únavu a motivovala mě fotit. A při pohledu zpět jsem za to neskutečně rád.

Poprvé jsem fotil hlavně pro sebe, svou rodinu. Fotil jsem fotky, u kterých jsem předem věděl, že je možná uvidí jen dva lidi. A já budu jeden z nich. Rozhodně mi to nevadilo a stále si je užívám.

No a mimo jiné to dalo vzniknout zajímavé sérii #gaucuhumpolcu, kterou můžete sledovat i na Instagramu :-)

Takže, co bych vám tak řekl?

Vojta

Kluk jeden ušatá nám dal zabrat. Jasně, Dejně víc, ale troufám si říct, že ani mě moc nešetřil :-) Hrozně moc jsme vděční malé Hygge, která pochopila, že nemůže být rozmazlený fracek, a od mala je to velká holka. Z Vojty roste neskutečný pohodář, který chvilkami nechává zapomenout na to, co jsme ty poslední týdny a první měsíce zažívali.

Z porodu mám mnohem méně fotek, než bych asi chtěl mít. Na druhou stranu ono to celé probíhalo trošku jinak, než jsem čekal. Stání za hlavou, držení za ruce a pomáhání s dýcháním, zatímco 3 doktoři na druhé straně modré plenty dlouhých 5 minut rodí mého syna, … no, ne, no :-) Nutno dodat, že Dejna mi na focení dala toho času víc, než těch 5 minut.

#gaucuhumpolcu

Bez komentáře :-)

Agility a jiné sporty

Dítě na krku, štěně na krku, … myslím, že takto málo agilití a jinak sportovní rok jsme nikdy neměli. Díky všem kamarádům, kteří nám tak zpříjemnili alespoň to málo, co jsme stihli. Moravia Open byl opět neskutečný, stejně jako byla hrozně fajn návštěva Dogfrisbee Republiky, kde to vedle placu rozjely i zkušené harcovnice a dali ná vzpomenout letům nedávným :).

Cestování

S pidi prckem se cestovat dá! S kamarády jsme tak navštívili Švédsko, kde jsme se zúčastnili agility srazu Eterčina „ženicha“ Pandy, využili místního pohodlí v pronajatém domě u jezera, agility parkůru, množství fika a krásného okolí. Vojta se poprvé koupal v moři!

Na podzim, dokud byla aspoň trošku šance na teplo, jsme vyrazili na jih do Chorvatska. Vojta se tak mohl podruhé smočit ve slané vodě :-).

Komerční event zakázky

Prošel jsem si opět s několika klienty zajímavé konference či jiné události a užil si to! Nejsilnější zážitek? Když jsem fotil 20 let Internet Infa, na obrazovce promítali výběr fotek z jejich historie a já si díky tomu uvědomil, že s nimi fotím od roku 2014! Docela jízda :-)

Děti, rodiny, páry, …

Něco, o čem bych nikdy neřekl, že mě může bavit. Hodně mě nakopla Elena S. Blair a její fotky. Vzniklo tak pár focení pro kamarády a rodinu a také nafocení nového baťůžku a nosítka, co jsme pořídili domů. Všechna ta focení mě opravdu bavila a to tam, prosím pěkně, není ani jeden pes! Doufám, že v roce 2019 do této kapitolky přibude spousta nových fotek!

A jinak?

Šest místo čtyř nás nakoplo i k pořízení nového auta, takže jsme do rodiny přivítali babičku Soňu. Zkusili jsme si paddleboard, výletili, venčili s naším odchovem, užívali si i nějaké intimnější chvilky a vůbec, užili jsme si zkrátka rok 2018!

Do roku 2019 s úsměvem! A díky vám všem pár za věrnost!