Povídání za rok 2015

31. 12. 2015 2015, Výběry fotek, Oblíbené

Udělal jsem si výběr 2015 a pak mě Dejnuš upozornila, že je to spíš vyprávění, než výběr toho „top“. A měla pravdu. Takže berte to tu spíš jako moje vzpomínky na rok 2015. Něco, co si sám rád pročtu i za pár let :-)

Rok 2015 byla jízda. Opravdu. A to hodně i díky vám!

Trošku čísel:

  • vyrobil jsem si 85 galerií
  • do archivu přidal 288 GB dat
  • a také 6527 fotografií
  • Nejživější galerie je Kvalifikačky v Děčíně s 893 přístupy za jediný den (30. duben), celkově potom s 2310 přístu­py. Uf!
  • Největší galerií je jednoznačně AWC – 1217 fotek, 43 GB na disku. Mimochodem – 1141 z toho je na ISO 3200 nebo 4000. Focení je radost, tma je focení.

Podařilo se nám trošku cestovat – navštívili jsme revizory v Budapešti, emočně se vysílili v polské Osvětimi, navštívili nejlepší švýcarskou restauraci v Romanshornu, fandili na AWC v italské Bologni a nakonec to nejlepší – našli jsme ženicha Eterce a jeli za ním do Švédského Borasu!

Agility

Eterka s paničkou pilně trénovaly. Holka to umí a letos to začala konečně dokazovat a sbírat umístění na bedně :-)

Moravia Open měl opět skvělou atmosféru. A to nejenom díky hasičům přímo na place! Jestli bych měl jet v roce na jedny jediné závody, budou to tyto. Dám jim snad přednost i před mistovstvím světa. Kdo zná, chápe. Kdo nezná, měl by se snažit a včas se zaregistrovat na další ročník!

Letos slavný rok pro Babsinku. Ona není jako jiní psi, kteří vzdávají A2 parkůry a utíkají se schovat do A3. Ona je jediný pejsek na světe, pro kterou jsou její fanoušci přednější, než jinými opěvované „trojky“. Dalo by se říci: „Áčko za A3 nedáme!“.

Na Moravia Open tak mohla převzít celosvětově první ocenění A2 Champion. Potvrdila ho nominací do finále, ve kterém pro své fanoušky poctivě skočila nejenom áčko z vršku, ale přidala nečekaně i kladinu a houpačku!

Babsinko, milujeme tě! Ať ti to áčko skáče ještě spoustu dalších let!

A co jinak na agi? Pár divných fotek, pár strašidelných ubytování, pár podrbání Sheylinky, pár strašidelných pádů, které dopadly dobře … a taky společné foto z agi tábora, kde jsem trénoval. Fakt, trénoval! :-)

AWC Bologna

Mistrovství světa v Bologni se mi v hlavě uložilo s 2 foto-pocity. První je negativní – hala byla tmavá, připomínala fotopeklo z Helsinek.

Druhý je ohromně pozitivní. Díky Facebooku jsem se dostal k příběhům fotek, které bych vlastně normálně smazal. Nechal jsem je jen proto, že to byly jediné fotky daných týmů, které jsem měl. A chtěl jsem jim udělat radost. A dva příběhy ukázaly, že co já považuji za špatnou fotku, mohou být ohromně silné zážitky pro někoho jiného. Děkuji jim a dávám sem obě fotky i s příběhem.

...

Tori Self & Rev

Across all of our runs at the World Championship, there was one moment in particular that, for me, embodied complete trust in my teammate. Off of the teeter in individual agility, I opted to move directly into a blind cross, putting complete trust in Rev’s target and relying solely on our connection and energy in that moment.

You never forget that feeling on course once you experience it.

...

Susan Garrett & Swagger

Looks like I've got my „Olympic-sprinter-finish-line-lean“ on trying to beat Swagger to the end. LOL I'm not sure of everything in life…but I am pretty darn certain no one would ever mistake me for an Olympic sprinter…right? But look at the jump form on Mister Swagger…now that IS an Olympian!!!

Běhej se psem!

Rok ve znamení běhu :-) Na FMBB v Písku jsem běžel taky s foťákem v ruce, abych stihl u pidi startovního pole víc fotek, než jen „pes na startu“. V Blansku jsem byl už zkušenější a půjčil si ve stánku Běhejsepsem.cz koloběžku :-) Na Nativii v Dobříši jsem zkusil zkombinovat focení s během a po nafocení pár jedinců se rychle převlékl a sám vyběhl na trať, na Václavovi bez psa jsem alespoň lezl po stromech a … no, na konci roku jsem už jen běhal a nechal fotit jiné.

Velikánské díky Dejně, která mi půjčuje Eterku a v běhání s ní mě maximálně podporuje. Díky moc Verče z H.E.A.T. programu, která mě naučila se hýbat a posilovat při běhu. Díky moc Stopnito.cz a jejich sérii Prokopský nočník, kde mi ukázali, že déšť, mráz a tma nejsou důvody nevzít psa a nejít běhat. Pevně věřím, že 2016 se mi začne dařit běhat opravdu pravidelně a závody už budu moci opravdu i závodit, nejenom je brát jen jako hec a snahu neskončit poslední :-)

PS: přikládám plánek, jak si zaběhat jako fotograf při focení Canicrossu. Startovalo se po 30s a ten plánek naznačuje můj pokus o to vyfotit to zajímavěji, než z jednoho místa. Zkrátka při focení běhu si zaběhá i fotograf :-)

Výlety

Nejoblíbenější fyzické vyžití naše i našich holek. Díky všem, kteří jste je podnikali s námi! Ať už na Pravdu, nebo za svítáním na Sněžku či kamkoliv jinam. Každý výlet dobrý výlet!

Revizoři v Budapešti

Jsme velcí fanoušci vynikajícího maďarského filmu Revizoři. Výlet vlakem do Budapešti tak byl jasnou věcí a letos jsme si ho konečně splnili. Vyprávění stojí za přečtení! Protože jsme měli to nejlepší ubytko, nejlepší dopravdu a vůbec nejlepší zážitky. Nejlepších pár dní v Budapešti!

Osvětim

Silný zážitek. Kdo jste tam nebyl, jeďte tam. A objednejte si skupinku s průvodcem.

My měli ten luxus, že jsme byli na průvodkyni sami dva. Starší polka, která se česky naučila jen proto, že měli málo českých průvodců. Ohromně silná zkušenost, kterou se možná bojíte podstoupit, ale měli byste. Možná vám to změní některé vaše názory.

Švédsko

Rozhodnutí padlo! Eterce jsme našli ženicha Pandu až v dalekém Švédském Borasu a tak jsme naložili našeho Emericha a jelo se. Úžasný týden v osamocené chatce s krbem a saunou a se několika fajn výlety do okolí. Nezapomenutelný víkend, kde jsme potkali skvělou Annu a jejího úžasného Pandu! V roce 2016 bude nadměrné množství fotek roztomilých štěnat!

Majáky

Letos několik dalších majáků do sbírky! Jeden ze Švýcarska, nekolik ze Švédska :-)

Resty

Skoro jsem zapomněl, jak jsem zanedbával některé věci, které mám přitom rád. Tak jsem je objel :) je sice pravda, že na flyball a dogfrisbee jsem chtěl hlavně kvůli připravované sérii článků pro blog zde na webu, ale… úplně mi to připomnělo staré časy :-)

Po dlouhé době jsme tak zavítali i na Hlubokou a užili si naprosto skvělé představení Sluha dvou pánů s geniální Petrou Karvánkovou v hlavní roli Truffaldina! Donutil hadr! Opravdu úžasný večer, skoro jsme si ani nevšimli toho, že celou dobu prší. Ehm :-) Super!

Farma

Jsou místa, která mi učarovala. A rodinná farmu & Agropenzion Hájenka je jedním z nich, možná jste si toho už všimli .) letos jsem tam opět pil vynikající čerstvé mléko z automatu a po loňském telení si letos alespoň užil černobílou náladovku.

Komerční zakázky

Ohromně moc děkuji svým letošním klientům, kteří ke konci roku projevili neskutečnou ochotu vyjít mi vstříc v tom, že jsem jim nemohl do poslední chvíle garantovat svoje služby – nevěděli jsme, kdy nám začne hárat Eterka a budeme muset odjet do zahraničí krýt. A přesto mě chtěli a nakonec z toho vznikla spousta hezkých fotek. Czech Advertising Conference, Czech Internet Forum, Mobilní Aplikace Roku, WebTop100, narozeninyvánoční večírek. Byla to fajn jízda! A rezervace na mé služby na 1.12.2016 mi udělala radost :-)

A ano, i během „obyč“ fotek si najdu vždy čas na něco jiného :-)

Děti

Letos se s nimi roztrhl pytel :) díky Verče za ukazání super barevného poleZuzce za vytažení na Petřín!

Konec roku

Silvestr jsme opět strávili ve fajn společnosti v Krumvíři – díky Marťo za opětovné pozvání! Všechno nej a nového roku! :-)