Na víkend v Chorvatsku

Šílení kamarádi nás vytáhli na super víkend do Chorvatska. A že to stálo za to!

V pátek po práci odjezd směr jih. V sobotu ráno ubytování v Novi Vinodolski, kousek od moře, v super podkrovním apartmánku s luxusní terasou. Sobota – válení se u moře na sluníčku, dospávání cesty a tak vůbec :) Večer výborná procházka městečkem a večeře. Nedělní dopoledne válení u moře. A pak…

…už nám toho moře přišlo dost a tak padl návrh navštívit Plitvická jezera. Prý jsou kousek. A byly! Jenže celé odpoledne pršelo a my se báli, že k ni jedeme zbytečně. Obzvlášť když jsme zjistili, že se platí vstupné (pouze celodenní, cca 450 Kč na osobu) a přitom se už za 2 hodinky zavírá!

Nakonec jsme vstoupili. A stálo to za to! Déšť, který jsme potkali cestou, zvládl vyhnat všechny ostatní turisty a pak skončit. Sami jsme si prošli jeden z nejúžasnějších koutů přírody, který jsem ve svém životě viděl. Naprosto úchvátné! Až jsem musel z kapsy vytáhnout foťák a zkusit chvíli fotit :)

Dokonale čirá voda, souboj raků, vodopády, .. prostě paráda! Fotky nejsou ani z desetiny takové, jaké to tam bylo. Doporučuji návštěvu. Ideálně po vydatném dešti a chvilku před zavíračkou :-)

Výborný zážitek nás čekal i cestou domů, když jsme se u stánku s ovocem a zeleninou na parkovišti pokusili utratit poslední kuny. U usměvavého prodavače jsme nakoupili zeleninu asi pro půl Prahy, takže nám na cestu přidal ještě grátis trs banánů :)

Další fotky od Verči jsou schované v tajné galérce