Výlet k majáku

Pokud máte jako my rádi majáky, nemusíte jezdit 7 hodin k moři, můžete jen vyrazit 7 hodin po D1 do Vídně…

My je rádi máme, takže když jsem zjistil, že jeden krásný kousek se podle Google map nachází necelé 4 hodinky od nás, cíl na víkendový výlet byl jasný!

Jenže… Google mapy nepočítají s rozkopanou D1. Jen do Brna to bylo přes 3 hodiny. Výlet jsme tak postupně vzdávali a několikrát se chtěli už otočit a vzdát to. Naštěstí jsme vytrvali.

Ok, místo klidných 3:40 to bylo protrpěných 7 hodin. Výsledkem byl milý šéf hotelu, který neskrýval překvapení, když zjistil, že jsme k nim nepřijeli ani na kolo, ani na víno, ale na maják :) odvděčil se tím, že nám nad rámec ceny dal výborný welcome drink a večeři zdarma!

Pejsky jsme stihli zmáčet při západu slunce na blízké psí pláži jezera tak mělkého, že holky nemusely skoro plavat a jen běhaly a skákaly (a já fotil v podřepu z vody :)) Maják jsme zkoukli v noci a pak stihli jen večeři a vydatný spánek.

V neděli ve velikánském horku, jsme prošli trošku rovinky kolem vedlejšího jezera, které je narozdíl od psí pláže již součástí národního parku. Tahle krajina ale není pro pejsky – málo stínu, povinná vodítka :/

Cestu domů jsme záměrně zvolili mimo D1. Uznávám, že jet od Vídně do Prahy po cestě Znojmo – Jihlava – Pelhřimov – Vlašim – Benešov může znít divně, ale bylo to o hodinu rychlejší než D1. A to jsme cestou stihli ještě přestávku na smažený květák!

Pokud máte rádi kola a víno, určitě si za majákem zajeďte také! Pejsky nechte klidně doma :)