Výběr 2014

31. 12. 2014 2014, Výběry fotek, Oblíbené

To nejlepší za rok 2014 v jedné galerii.

Pididovolené a výlety

Snaha o zlepšení mého laxního přístupu k dovoleným se snad přeci jen projevila. Kromě nějakých těch menších výletů se nám konečně po několika letech zase povedla dovolená na déle než prodloužený víkend. Dobyli jsme Skandinávii! :)

  • V dubnu jsme na prodloužený (ale většinově pracovní) víkend navštívili Lillehamer v Norsku a fotili závody Snørock.
  • V srpnu jsme navštívili úžasný maják v Rakousku
  • Přelom srpna a září byl ve znamená nádherné dovolené ve Skandinávii! Švédsko, Finsko, Norsko, Dánsko!
  • V září jsme vyrazili za hranice do Lucemburska fandit našim kamarádům na MS v Agility.
  • V říjnu jsme navštívili moji sestři a naše kamarády ve Švýcarsku.

Agility

Holky celý rok agilití jako draci. Eterka roste jako správný teriér – nejdřív nohy, potom rychlost, potom hlavička… je stále větší radost na holky koukat!

A u agility ještě chvíli zůstanu. Ohromně jsem si užil totiž cíl na kvaldách v Dobříši, kdy byly vidět nejrůznější emoce – díky za ně! :)

Pár dalších momentek… Některé z nich mohou vést k diskusi o bezpečnosti překážech, jiné jednou použiji v článku na téma: „připravte se na konkrétního psa“ – ten dvoják jsem tušil a vyšel – tedy aspoň z fotografického hlediska…

Norsko

Do Norska jsme se podívali dokonce dvakrát. Poprvé v dubnu na skijøring závody Snørock, podruhé během naší srpnovo-zářijové severské dovolené. Pokaždé jsme si to užili, sever máme rádi!

Rodinka

Děti, zásnuby, svatba… Poslední roky stále něco :)

Mistrovství Světa Agility 2014

Samostatná zmínka. Výlet to byl skvělý ve velmi fajn společnosti, atmosféra na místě (o výsledcích nemluvě) snad ještě lepší! Na spoustu fotek se mi i po delší pauze stále kouká opravdu moc hezky. Zkrátka FCI World Championship v Agility musíte zažít!

Švédsko, Finsko, Norsko, Dánsko

Long story short. Zamilovali jsme si nový kus světa. A to moc. Švédsko i Finsko nám nabídlo tak úžasné krajiny k prozkoumání, Norsko nabídlo velryby a trošku toho kýče… to jsou místa, která musíte vidět. A kam se my musíme co nejdřív zase vrátit! :)

Rozloučení s Canon 1D Mark III

Můj nejmilejší. Měl jsem ho přes 5 let a prožil si s ním dobré i možná horší. Neměl nejlepší kresbu, neměl nejspolehlivější ostření, nebyl to nejnovější model na trhu, nebyl blablabla… a měl jsem ho fakt rád. Umožnil mi dostat se na místa, kam bych se bez něj nedostal. Umožnil mi vytvořit fotky, které by jinak nevznikly. Umožnil mi poznat lidi, které bych jinak nepoznal. Stále se mi po něm občas stýská. Je ale v dobrých rukách a doufám, že dělá stejnou radost, jako dělal vždycky mně. A jo, mám ve výběru za rok 2014 i fotku foťáku :)

Nejsilnější zážitek

Náhoda, shoda okolností, taková ta smůla vytlučená štěstím. Pro mě nezapomenutelné. Telil jsem tele!

Komerční focení

Opět zapracovala troška shoda náhod a já se dostal ke spolupráce s Internet Info, pro které jsem fotil ke konci roku třikrát. A díky kterým si dnes spousta mých bývalých „IT“ kolegů myslí, že jsem s počítačemi praštil a živím se teď focením – protože se s nimi potkávám na konferencích, ale zatímco oni poslouchají, já je u toho fotím :)

Každopádně zakázek na komerční reportážní focení bylo loni tak akorát a všechny jsme si užil!

Do 2015 po hlavě s důvěrou…

…a hlavně se neutopte :)